Meet the Team

Mrs S. A. Fisher

Mrs S. A. Fisher

Headmistress, SLT, Designated Senior Lead (Safeguarding and Child Protection), PSHEe Coordinator

Mrs S. Johnson

Mrs S. Johnson

Deputy Head, Early Years Foundation Stage Coordinator, Reception Form Teacher, Deputy DSL

Mr J. Goulding

Mr J. Goulding

Assistant Deputy Head, Year Six Form Teacher, Mathematics Subject Leader, Deputy DSL

Mrs C. Walker

Mrs C. Walker

Office Manager and Financial Administrator

Miss A. Addison

Miss A. Addison

Headmistress’ PA and Admissions Registrar

Mrs F. Clayton

Mrs F. Clayton

Enriched Curriculum Coordinator and GDPR Officer

Mrs C. Whiting

Mrs C. Whiting

Director of Music, Year Four Form Teacher

Mrs C. Northhall

Mrs C. Northhall

History Subject Leader, Year Two Form Teacher

Mrs A. Williams

Mrs A. Williams

Geography Subject Leader, RE Subject Leader, Year Six Form Teacher

Miss K. Hughes

Miss K. Hughes

Computing Subject Leader (On-Line Safety Lead), Year One Form Teacher

Mrs R. Bayley

Mrs R. Bayley

Science Subject Leader, Art and Design Subject Leader, Year Five Form Teacher, School Council Link Teacher

Mrs R. Southall

Mrs R. Southall

English Subject Leader, Year Five Form Teacher (Monday am - Thursday am)

Mrs F. Farenden

Mrs F. Farenden

PE, Dance and Games Subject Leader (Monday - Thursday)

Mrs J. Whittingham

Mrs J. Whittingham

SENDCo (Wednesday - Thursday)

Mrs. J. Charlesworth

Mrs. J. Charlesworth

Nursery Manager and Key Practitioner

Mrs R. Moss

Mrs R. Moss

Tots Manager, Key Practitioner

Miss G. Masters

Miss G. Masters

Deputy Manager, and Key Practitioner

Mrs S. Shepherd

Mrs S. Shepherd

Out of School Care Manager, Office Admin.

Mrs N. Smith

Mrs N. Smith

Year Two Teaching Assistant (Afternoons) and Key Stage Two Teaching Assistant (Mornings)

Mrs P. Rudge

Mrs P. Rudge

Year Two Teaching Assistant (Mornings), BSL

Mrs L. Taylor

Mrs L. Taylor

Year One Teaching Assistant (Monday – Wednesday)

Mrs M. Bhogal

Mrs M. Bhogal

Year One Teaching Assistant (Thursday – Friday)

Mrs L. Griffiths

Mrs L. Griffiths

Key Practitioner (Tots) and Spanish Club

Miss H. Pratt

Miss H. Pratt

EYFS (Nursery) Practitioner, After-School Club and Holiday Club.

Miss H. Rogers

Miss H. Rogers

EYFS (Reception) Practitioner, Gymnastics Club Assistant

Miss H. Allen

Miss H. Allen

EYFS Practitioner (Tots), Early Club, After-School Club and Holiday Club.

Mrs T. Castle

Mrs T. Castle

EYFS Practitioner (Nursery) and Lunch Time Supervisor

Mrs R. Dhaliwal

Mrs R. Dhaliwal

Tots Lunchtime Supervisor

Mrs D. Nicholls

Mrs D. Nicholls

Tots Lunchtime Supervisor

Mrs M. Talay

Mrs M. Talay

Nursery Lunchtime Supervisor

Mrs E. Claxton

Mrs E. Claxton

French Subject Leader (Thursday)

Mrs S. Morgan

Mrs S. Morgan

Nursery Music (Thursday am)

Mrs J. Evans

Mrs J. Evans

Upper School Lunchtime Supervisor

Miss E. Porubova

Miss E. Porubova

Lower School Lunchtime Supervisor

Mrs K. Walker

Mrs K. Walker

Reception Lunchtime Supervisor

Mr R. Nunn

Mr R. Nunn

Site Manager

Miss H. Taylor

Miss H. Taylor

Flute Tuition

Miss K. Tomaszewicz

Miss K. Tomaszewicz

Violin Tuition

Mrs I. Fowell

Mrs I. Fowell

‘Cello Tuition

Miss A. Adams

Miss A. Adams

Drama, Speech and Voice Teacher - Trinity College London (Monday)

Miss C. Allen

Miss C. Allen

Head Cook

Miss S. Caddick

Miss S. Caddick

Assistant Cook

Mrs J. Newton

Mrs J. Newton

Assistant Cook

Mrs G. Perkins

Mrs G. Perkins

Assistant Cook

Miss F. Woodman

Miss F. Woodman

EYFS Practitioner (Supply)

Mrs S. Turner

Mrs S. Turner

Teacher (Supply)

Mrs A. Jones

Mrs A. Jones

Lunch Time Assistant (Supply)

Mrs C. Jones

Mrs C. Jones

Teacher (Supply)

Mr I. Skitt

Mr I. Skitt

Fencing Club Coach (British Fencing Association)

Mr B. Cole

Mr B. Cole

Creative Curriculum (Musical Theatre Director and Producer)

Mrs J. Taylor

Mrs J. Taylor

Netball Club Coach

Mr L. Bench

Mr L. Bench

Football Club Coach (Football Association)