Mrs S. A. Fisher
Headmistress, SLT, Designated Safeguarding Lead (DSL) and Prevent
Mrs S. Johnson
Deputy Head, PSHE & RSE Lead, Year Two Form Teacher, Deputy DSL
Mr J. Goulding
Assistant Deputy Head, Year Six Form Teacher, Maths Subject Leader, Deputy DSL
Mrs C. Walker
Office Manager and Financial Administrator
Miss A. Addison
Headmistress’ PA and Admissions Registrar
School Dog
Therapy Dog (In Training)
Mrs C. Whiting
Director of Music, Year Four Form Teacher and RE Subject lead
Mrs H. Woodman
English and Drama Teacher, & Humanities Subject Lead
Mrs S. Richards
Reception Teacher and EYFS Coordinator and SENDCo (PN-Y2)
Miss K. Hughes
Computing Subject Leader (On-Line Safety Lead), Year One Form Teacher
Mrs R. Bayley
Science Subject Leader, Art and Design Subject Leader, Year Three Form Teacher
Mrs R. Southall
English Subject Leader, Year Five Form Teacher and SENDCo (Y3-Y6)
Mrs B. Askin
PE and Games Subject Leader (Monday, Tuesday and Friday)
Mrs S. Buchanan
NATD Dance Teacher (Wednesday)
Mrs. A Tetsell
Maternity Leave
Miss G. Masters
Deputy Manager (Pre-Nursery), and Key Practitioner
Mrs S. Shepherd
Out of School Care Manager, Office Admin.
Mrs N. Smith
Year Two Teaching Assistant, Early Club
Mrs P. Rudge
Reception Teaching Assistant, BSL
Mrs L. Taylor
Year One Teaching Assistant (Monday – Tuesday)
Mrs M. Bhogal
Year One Teaching Assistant (Wednesday – Friday), SEND Teaching Assistant
Mrs L. Griffiths
Key Practitioner (Pre-Nursery)
Mrs H. Wallace
EYFS (Nursery) Practitioner, After-School Club and Holiday Club.
Miss H. Rogers
EYFS (Nursery) Practitioner
Miss H. Allen
EYFS Practitioner (Nursery), Early Club, After-School Club and Holiday Club.
Mrs M. Talay
Nursery Lunchtime Supervisor
Mrs R. Dhaliwal
EYFS Practitioner (Pre-Nursery) Lunchtime Supervisor
Mrs D. Nicholls
EYFS (Pre-Nursery) Practitioner
Mr S. Dutton
Site Supervisor
Mrs E. Claxton
French Subject Leader (Thursday)
Miss H. Taylor
Flute Tuition
Mrs I. Fowell
‘Cello Tuition
Mrs M. Gibson
Strings Tuition
Mrs K. Walker
Lunchtime Supervisor
Miss E. Porobova
Lunchtime Supervisor
Mrs A. Jones
Lunch Time Assistant (Cover)
Miss C. Allen
Head Cook
Miss S. Caddick
Assistant Cook
Mrs J. Newton
Assistant Cook
Mrs G. Perkins
Kitchen Assistant
Miss F. Woodman
Librarian (Volunteer)